Spolehlivý dodavatel Vašich staveb
ÚvodKdo jsmeNapsali o nás

Napsali o nás

Špičkoví lidé pro špičkové stavby

Článek o rekonstrukci Arcidiecézního muzea v Olomouci. Rekonstrukce rozsáhlého a historicky cenného areálu probíhala od září 2004 do dubna 2006 a celkové náklady dosáhly 270 mil. Kč. Investorem bylo Muzeum umění Olomouc.

Novinky o projektu Sluneční Věž Praha

V renomovaném časopise ESTATE píší o našem projektu Sluneční věž v Praze.

Komise doporučila firmu na opravu vily Tugendhat v Brně

Zakázku na zrestaurování funkcionalistické vily Tugendhat v Brně asi získá brněnská firma Unistav. Doporučila ji výběrová komise a v úterý projedná její doporučení městská rada. Unistav nabídl památku UNESCO obnovit za 146 miliónů korun. Byl tak levnější než další dva uchazeči, řekl primátorův náměstek Ladislav Macek (ČSSD). Problémy s různými tendry už oddálily opravu vily o několik let.

Ing. Miroslav Friš: Tugendhat opravíme dříve než za dva roky

Několik let odkládanou rekonstrukci vily Tugendhat, jediné brněnské památky zapsané na seznamu UNESCO, svěřilo město firmě Unistav. Její ředitel Miroslav Friš v pondělí v poledne přímo ve vile podepsal smlouvu, podle které musí vilu opravit do dvou let.

Lochkovský pivovar v Praze přebuduje na byty firma Unistav

Praha 1. dubna (ČTK) - Bývalý pivovar v Lochkově v Praze 5 přebuduje na byty stavební firma Unistav. V tiskové zprávě to dnes ČTK sdělili developeři projektu, společnosti Euro Ventures a Itaka. Rekonstrukcí má vzniknout 73 bytů, investice má činit přibližně 240 milionů korun.

Studenti opravují vilu Tugendhat

Pětice studentů Fakulty restaurování z Litomyšle se podílí na přípravě rekonstrukce slavné vily. Pracovali například na zkoumání kamenných ploch a omítek uvnitř budovy.

Lochkovský pivovar v Praze

Společnosti Euro Ventures a ITAKA vybraly pro projekt Lochkov Lofts generálního dodavatele. Tím se stala akciová společnost Unistav, která v březnu zahájila stavební práce. V prvním kroku dojde k renovaci tří původních objektů s 59 byty a následně bude postavena nová budova se 14 bytovými jednotkami. Celý projekt bude dokončen na konci roku 2011.

Tugendhat je taková ruční práce

Oprava slavné vily není podle stavbyvedoucího Michala Maláska klasická stavařská práce. Shání se i repliky šroubků.

Slavná vila Tugendhat se otevírá veřejnosti. Rekonstrukce stála přes 165 milionů

Ačkoliv obnovu brněnské vily Tugendhat od začátku provázely průtahy, bude slavná památka chráněná UNESCO ve středu po dvou letech slavnostně otevřena. Rekonstrukce domu od slavného architekta Miese van der Rohe stála přes 165 milionů korun.

UNISTAV - trochu jiná firma

Článek časopisu Stavebnictví a interiér o naší společnosti.

Skvost architektonické moderny, vila Tugendhat, se otevírá

Po dvouleté náročné rekonstrukci se ve středu v Brně-Černých polích slavnostně otevře vila Tugendhat. Stavbu z let 1929 až 1930 navrhl významný německý architekt Ludwig Mies van der Rohe. V srpnu 1995 se stala vila Tugendhat Národní kulturní památkou a v prosinci 2001 ji zapsali na Seznam světového kulturního dědictví UNESCO. Rekonstrukce přišla na více než 165 miliónů korun.

Central Group postaví 670 nových bytů za 1,3 mld. Kč

Developerská společnost Central Group zahajuje ve třech pražských lokalitách výstavbu 670 nových bytů. Investiční náklady budou činit zhruba 1,3 miliardy korun. Oznámila to dnes firma.

V Brně začala stavba institutu CEITEC za více než pět miliard

Středoevropský technologický institut CEITEC začal vyrůstat v Univerzitním kampusu Bohunice Masarykovy univerzity (MU) a Vysokého učení technického (VUT) Pod Palackého vrchem v Brně. Do nových laboratoří o celkové rozloze 25 000 m² se vědci přestěhují koncem roku 2014. Dotaci ve výši 5,24 miliardy korun získaly brněnské vysoké školy a výzkumné instituce z Operačního programu Výzkum a vývoj pro inovace, uvedl CEITEC.

Stavba školy opět zdárně pokračuje

Město Přibyslav má kromě gotické věže další dominantu. Je to vysoký stavební jeřáb, který používají dělníci brněnské firmy Unistav při montáži nových částí budovy základní školy.

Čechy přilákal boom ruské farmacie

Modernizace ruského farmaceutického průmyslu se stala hitem českých projektových a inženýrských firem.

JAMU v Brně otevírá Divadlo na Orlí

Moderně vybavenou scénu, která poslouží zejména studentům opery a muzikálu, otevře 24. října Janáčkova akademie múzických umění v Brně. Nové Divadlo na Orlí nese název podle ulice, v níž stojí. Je opatřeno výmluvným podtitulem Hudebně-dramatická laboratoř JAMU.

Unistav získal v Rusku miliardovou zakázku

Velkou zakázku na česko-ruské mezivládní komisi podepsala stavební firma Unistav Construction. Bude se podílet na stavbě podniku na výrobu syntetických vláken, který celkem 3,7 miliardami korun úvěruje banka ČSOB.

Naše stavby

Prohlédněte si naše referenční projekty.

Polyfunkční dům
Obytný soubor Centrum Starý Modřan, Praha
Bytové domy Košíře, Pod Kavalírkou, Praha
Bytový soubor Rezidence Modřínová - Ďáblický háj, Praha
Bytový dům Circle I. a II., Plzeň
CAMPUS RESIDENTAL AREA - B, ul. Netroufalky, Brno
Bytové domy, ul. Horníkova, Brno
Polyfunkční bytový komplex - Budova