Spolehlivý dodavatel Vašich staveb
ÚvodReferenceObchodní domyOD IKEA Praha - Černý Most

OD IKEA Praha - Černý Most

Obchodní dům IKEA Praha – Černý most se na konci roku 2004 stal druhým obchodním domem s bytovým zařízením na okrajovém území hlavního města Prahy a pokryl tak svým velkoprostorovým pojetím nedostačující kapacitní možnosti obchodního domu v Praze na Zličíně.
IKEA je čtvrtou stavbou UNISTAVU pro švédského giganta IKEA zároveň se stala i 204 obchodním domem IKEA ve 32 zemích světa. Tato velkolepě pojatá a nestandartně řešená typová stavba IKEA byla postavena v rekordním čase 33 týdnů. Není to ale jen další větší kopie předchozích IKEA projektů, ale je zde i mnoho nových specifik a komfortních řešení. Objekt je dvoupodlažní s podzemními garážemi s celkovou výměrou 23.500 m2. Garáže pod celou plochou obchodního domu s parkovacími místy jsou propojeny s dalším podzemním objektem garáží, který se nachází pod centrálním parkovištěm. Celkem je pro návštěvníky 1 177 míst pro parkování. Kromě prodejních ploch na 16.077 m2 se v budově nachází i velká restaurace s kapacitou přes 400 míst. Velkou zvláštností sadových úprav areálu jsou obrovské platany, které prorůstají z podzemních garáží stropem až nad venkovní parkoviště před hlavním vchodem do budovy.
V rámci komunikací areálu zde UNISTAV vybudoval i okružní křižovatku, tzv. Malou Chlumeckou, která výrazně přispěla ke zlepšení dopravní situace v této části Prahy. I při tak napjatém časovém harmonogramu a při respektování požadavků obyvatel z okolních bytových zástaveb se firmě UNISTAV a.s. podařilo tento další obchodní dům IKEA dokončit v požadovaném termínu a dle představ náročného zahraničního investora.