Spolehlivý dodavatel Vašich staveb
ÚvodNovinkyUbytovna pro odsouzené Rapotice

Ubytovna pro odsouzené Rapotice

02.10.2012

Dne 1.10.2012 proběhlo slavnostní otevření nové ubytovny pro odsouzené ve Věznici Rapotice za účasti ministra spravedlnosti, náměstka MS, hejtmana Kraje Vysočina, generálního ředitele VS ČR, krajského policejního ředitele a dalších hostů. Za Unistav se zúčastnil generální ředitel Ing. Miroslav Friš a hlavní stavbyvedoucí Ing. Vítězslav Kolečkář.
Ubytovna s kapacitou 308 odsouzených je ojedinělým projektem způsobem a rychlostí výstavby „na zelené louce“ a v polistopadové éře nemá ve VS ČR obdoby. Samotná stavba probíhala více než půl roku za plného provozu věznice a stavu přes 500 odsouzených. Otevřením ubytovny se kapacita navýší na 800, v případě přeplněnosti až na 900 odsouzených.



Stavba byla zahájena dne 16. 12. 2011 v celkovém objemu 58 milionů korun a realizována firmou UNISTAV a.s., kolaudace proběhla ve dnech 29. - 30. 8. 2012.

Konstrukčně se jedná o převážně železobetonovou stavbu s použitím vyzdívek z keramických tvarovek pro přesné zdění. Výplně otvorů na plášti budovy jsou jednak plastové šestikomorové a jednak hliníkové. V budově je použit úsporný systém rozvodů vody, který zajišťuje maximální úspornost provozní spotřeby vody. Vytápění i ohřev vody je zajištěn plynovými kotli a ohřívači. Povrchy jsou mimo keramických dlažeb a obkladů především bezúdržbové betonové konstrukce, na stěnách upraveny malbou a na podlahách epoxidovým nátěrem.

Stavbu realizoval tým Ing. Vítězslava Kolečkáře a za bezchybné provedení a předání díla v termínu a odpovídající kvalitě jim patří dík.

Video ze slavnostního otevření naleznete ZDE

Naše stavby

Prohlédněte si naše referenční projekty.

Polyfunkční dům
Obytný soubor Centrum Starý Modřan, Praha
Bytové domy Košíře, Pod Kavalírkou, Praha
Bytový soubor Rezidence Modřínová - Ďáblický háj, Praha
Bytový dům Circle I. a II., Plzeň
CAMPUS RESIDENTAL AREA - B, ul. Netroufalky, Brno
Bytové domy, ul. Horníkova, Brno
Polyfunkční bytový komplex - Budova