Praha – Developerská společnost Central Group zahajuje ve třech pražských lokalitách výstavbu 670 nových bytů. Investiční náklady budou činit zhruba 1,3 miliardy korun. Oznámila to dnes firma.

Oznámená výstavba se kromě pokračování současných projektů v Letňanech a na Zličíně týká také zcela nového projektu v Horních Měcholupech. Central Group tam chce postavit asi 300 bytů. „Na tuto novou lokalitu velmi sázíme. Do prodeje ji zařadíme v polovině září a já osobně věřím tomu, že do konce roku se nám zde podaří prodat více než třetinu nabízených bytů,“ uvedl šéf Central Group Dušan Kunovský. Stavební práce zajistí společnost Mota-Engil. V Měcholupech staví nové byty také konkurenční Ekospol.

V nové etapě projektu v Letňanech vznikne 247 bytů, postaví je Unistav. Pokračování projektu na Zličíně zahrne 115 bytů, tendr na dodavatele stavebních prací vyhrála společnost Imos Brno.

Central Group je jedním z lídrů tuzemského bytového trhu, staví hlavně v Praze a okolí. Největší konkurencí firmy jsou společnosti Finep, Ekospol a Skanska.

Autor: ČTK

 

Článek naleznete ZDE