Velkou zakázku na česko-ruské mezivládní komisi podepsala stavební firma Unistav Construction. Bude se  podílet na stavbě podniku na výrobu syntetických vláken, který celkem 3,7 miliardami korun úvěruje banka ČSOB. Zakázku potvrdil HN v rozhovoru ruský obchodní zástupce Sergej Stupar. Spolu s Unistavem se na realizaci projektu budou podílet i další české firmy. Délka realizace včetně projekčních prací se předpokládá tři roky.

Unistav má s ruským trhem patnáctiletou zkušenost. V roce 2006 stavěl pro firmu Gofra továrnu na výrobu obalového papíru a krabic za 540 milionů korun. Miliardovou zakázkou byl projekt farmaceutického závodu Rafarma.

„Přes určitou stagnaci v posledních letech je pro nás ruský trh stále zajímavý a považujeme ho za perspektivní,“ řekl ředitel zahraničních projektů firmy Petr Vašíček.

Unistav je generálním dodavatelem stavební části komplexu, kde se má vyrábět přibližně 175 tisíc tun polyesterového střižového vlákna. Doplňkem bude granulát pro výrobu PET lahví. „Produkce závodu bude po dokončení schopna pokrýt až 80 procent potřeb ruského trhu,“ řekl Vašíček.

Zdroj: www.ihned.cz